2011. november 20., vasárnap

WC fal betonozása

A földszinti WC egy kis falra lesz ültetve, háttal a fürdő bejáratának. Ez a fal eddig még nem készült el, ezért nem tudtuk még a WC-t beépíteni és használni. Egyelőre egy külső, mobil WC-t bérelünk, amit hetente tisztítanak. Szeretnénk hamarosan ezt a bérletet megszüntetni, ehhez azonban a belsőnek működnie kell.

Egy merész húzással az eredetileg falba építendő állványos WC-tartályt eleve beleépítettük a betonfal zsaluzatába. A falat a padlózatba (pincefödémbe) és az oldalsó zsalukő falba ragasztott vasak tartják a helyén. A WC-állvány is le van csavarozva a betonba. Ezzel a falba süllyesztett állványzat módszerével, vékonyabb lehet a teljes szerkezet, nem lesz a fal olyan alánytalanul vastag. 30 cm lenne a "hagyományos" módon (14cm betonfal+16cm a tartálynak), most 24cm-ből megcsináltuk, mert a beton az állványzat közé is befolyik, beköt. Remélhetőleg. Két hét múlva, a kizsaluzáskor kiderül.








Aljzatbetonozás a pincében

Miután megérkeztek a megrendelt polisztirol lapok (a lapostetőhöz és a pince aljathoz), a kőműveseinket elcsábítottuk egy napra aljzatbetonozni a pincébe, hogy még az igazi tél beállta előtt beszereltethessük a garázskaput.
A 7 cm vasalt aljztabeton alá 4cm EPS-100 került. Sokat gondolkoztunk, hogy hőszigeteljük-e egyáltalán az aljzatot, végülis úgy döntöttünk, igen. Nyáron ugyan jól jön, hogy a föld "hidege" hűti a pincét, télen pedig a föld is fűt, ezt lehet, hogy elveszítjük a hőszigetelés beépítésével.
Árban ugyanaz, mintha betonoztuk volna azt a 4 cm-t is, de így megmarad a fűtött pince lehetősége.